Канадське право
Canada Application Group Corp.
Задать вопросПолучите руководство как уехать в Канаду
Стоимость 120$ СЕЙЧАС БЕСПЛАТНО!
У Канаді не існує секретних законів. Якщо вас звинувачують у порушенні закону, Ви не можете виправдовуватися тим, що не знали цей закон. Незнання закону не звільняє від відповідальності за його порушення.
Особисті права і свободи
Канадська Хартія Прав і Свобод встановлює основні принципи і цінності за якими живуть канадці. Хартія є основною частиною Конституції Канади. Хартія визначає і гарантує особисті права в семи основних областях:
1) основні свободи;
2) демократичні права;
3) права на переміщення;
4) законні права;
5) права рівності;
6) основні мови Канади;
7) права на вивчення мов національних меншин.
Хартія захищає вас навіть до того, як Ви станете громадянином Канади. Два найбільш важливих фрагмента — це статті 2 і 7. У статті 2 говориться: «Кожен має такі основні права:
1) свобода совісті і релігії;
2) свобода думки, віри, вираження поглядів, включаючи свободу преси та інших засобів масової інформації;
3) свобода мирних зібрань;
4) свобода об’єднань.
У статті 7 говориться: «Кожен має право на життя, свободу і безпеку, і це право не може бути порушено ніколи, за винятком дій, які виконуються відповідно фундаментальни принципам правосуддя.»
Ви є відповідальним за розуміння і підтримку Канадської Хартії Прав і Свобод. Це означає, що Ви повинні захищати свої права і права інших. Наприклад, Ваше право на вільне віросповідання означає, що Ви повинні бути терпимим до віри інших.
У Канаді, більшість людей дбають про безпеку та інтереси оточуючих. Особливо важливо дбати про безпеку жінок, дітей і літніх людей.
Як і всі батьки, канадці добре піклуються про своїх дітей. Дуже важливо зробити життя дітей безпечним, здоровим і щасливим.
У Канаді, добре піклуватися про своїх дітей, це не просто моральний принцип — це закон. Поліція, лікарі, вчителі і співробітники організацій допомагають дітям та вживають необхідних заходів у разі насильства над дітьми. Це включає будь-яку форму заподіяння дітям шкоди або насильства над ними — фізичного, психологічного чи сексуального.
Фізичне насильство можна визначити як навмисний фізичний контакт, який призвів до травми. Наприклад, порка дітей в перебігу досить довгого часу або настільки сильна, що з’явилися синці; або биття дітей чим-небудь, крім руки — все це відноситься до фізичного насильства. Психологічне насильство включає залякування і приниження дітей. Сексуальне насильство включає будь-які форми сексуальних контактів між дорослими і дітьми.
Неувага до дітей, також є формою насильства. Батьки, які не захищають своїх дітей і не піклуються про них, визнаються винними в неуважності. За законом, дітей у віці до 12 років не можна залишати самих.
Всі форми насильства над дітьми є серйозними злочинами. Вони глибоко обурюють канадців. У серйозних випадках, батьки можуть бути позбавлені батьківських прав.
У Канаді, жінки мають однакові з чоловіками права і можливості. Рівноправність чоловіків і жінок захищається Канадською хартією прав і свобод.
Жінки є лідерами у всіх сферах життя канадського суспільства. Жінки можуть вибирати будь-які професії і виконувати всі види робіт. Сьогодні дуже мало спеціальностей, в яких працюють або тільки чоловіки, або тільки жінки.
Більшість людей хотіло б ще більше збільшити рівність між чоловіками і жінками. Для захисту прав жінок існують спеціальні групи та організації. Статус жінок в Канаді (Status of Women Canada) — це федеральне урядове агентство, яке стежить за дотриманням прав жінок.
Більшість канадських чоловіків поважають жінок як рівних — у повсякденному житті, на роботі і вдома. Однак дискримінація жінок і насильство в їх відношенні залишаються серйозною проблемою в нашому суспільстві. І дискримінація та насильство щодо жінок є порушеннями закону.
Насильство над жінками з боку чоловіків є злочином. Аналогічно, насильство дружин над чоловіками також є злочином. Як і насильство над дітьми, насильство над жінками може бути фізичним, психологічним і сексуальним.
Якщо Ви зазнали насильства з боку чоловіка, зверніться за допомогою. Для цього існують спеціальні притулки та правова допомога. Закон також захищає чоловіків від насильства з боку дружин.
Інформацію про правову допомогу та місцеві притулки легко знайти. Подивіться номери телефонів в телефонній книзі в розділах «Distress centres», «Child Abuse» або «Sexual Assault». Зателефонуйте в організацію допомоги іммігрантам для отримання допомоги. Ваші права та конфіденційність будуть дотримані.
Зараз, в Канаді літніх людей більше, ніж коли б то не було. Літньою людиною вважається особа у віці 65 років і старше. Сьогодні кожен десятий канадець старше 65 років. І ця пропорція збільшується. З цієї причини, Канада і канадці все більше піклуються про потреби літніх.
Зазвичай літні люди живуть самі по собі. Багато хто з них воліють жити незалежно, а не зі своїми дітьми або в будинках престарілих. Деякі літні люди не можуть жити самостійно. Інші приходять до висновку, що жити одним у великому будинку занадто нудно або складно. У цих випадках, багато людей похилого віку перебираються в будинок престарілих. Це будівлі з кімнатами, квартирами і службами, які зроблені з урахуванням потреб людей похилого віку.
Літні люди, яким потрібен спеціальний догляд, можуть перебратися в спеціальні установи (nursing home), де їм нададуть послуги кваліфікований персонал та медсестери. Однак багато канадців воліють самі піклуватися про своїх літніх членів родини.
Уряд забезпечує невелику пенсію для літніх людей. Пенсія «Система страхування по старості» (Old Age Security (OAS)) і «Гарантована прибавка до пенсії» (Guaranteed Income Supplement (GIS)) — це найбільш поширені види пенсії.
Чек пенсії «Система страхування по старості» (OAS) відправляється щомісяця поштою всім особам віком старше 65 років, які відповідають певним вимогам за термінами проживання в Канаді. Деякі люди вважають за краще отримувати «Система страхування по старості» (OAS) з 60 років, але в меншому розмірі. Для того щоб отримувати повну пенсію OAS, Ви повинні бути громадянином Канади або постійним жителем. Крім того, ви повинні прожити в Канаді 40 років з 18-річного віку. З пенсії «Система страхування по старості» (OAS) утримуються податки. Якщо ви прожили в Канаді менше 40 років, Ви можете отримувати часткову пенсію OAS. Крім того, ви можете отримувати пенсію з тієї країни, в якій проживали раніше.
На додаток до песії «Система страхування по старості» (OAS) існують програми допомоги літнім людям, яким потрібен спеціальний догляд. Наприклад, якщо Ви є літньою людиною і у Вас низький дохід або дохід відсутній, Ви можете отримувати «Гарантовану прибавку до пенсії» (GIS). Якщо Ваш вік від 60 до 64 років і Ваша дружина (чоловік) має низький дохід або померла, Ви можете отримувати Spouse’s Allowance (SPA). GIS та SPA надаються тільки тим, хто зможе довести своє тяжке становище. З GIS та SPA податки не утримуються.
У деяких провінціях є додаткові пенсії. Також провінції можуть надавати літнім людям пільги, наприклад, безкоштовні ліки.
Багато комерційні організації, такі як, банки, театри і магазини пропонують для літніх людей спеціальні знижки. Зазвичай літні люди мають право пільгового проїзду в автобусах.
Канадці свято вірять у справедливість і силу закону. Кожна людина в Канаді рівна перед законом, в не залежності хто він і чим займається. Кожен має право на справедливе ставлення.
Це право гарантується статтею 15 (1) канадської Хартії прав і свобод. Вона говорить: «Кожна людина рівна перед законом і має право на захист без дискримінації, і особливо, без дискримінації за расою, походженням, кольором шкіри, віросповіданням, статтю, віком, психічними і фізичними недоліками.»
Ваше право на справедливе до вас ставлення.
Хартія забезпечує справедливе ставлення до всіх людей з боку правової системи.
Наприклад, статті 8 і 9 Канадської хартії прав і свобод захищають Вас від затримання, обшуку або арешту без достатніх на те підстав.
Стаття 8 говорить: «Кожен має право на захист від необгрунтованого обшуку або затримання». Це означає, що ніхто не може увійти без вашого дозволу в ваше житло, крім:
1) співробітників поліції та податкової інспекції;
2) тільки в тому випадку, якщо у них є ордер, в якому зазначено Ваше ім’я або Ваш будинок.
Стаття 9 говорить: «Кожен має право не бути свавільно затриманим або заарештованим». Це означає, що офіцер поліції або інший представник влади повинен мати вагомі підстави для того, щоб затримати чи заарештувати вас. Це також означає, що ви не можете бути затримані більш ніж на 24 години без пред’явлення офіційного звинувачення.
Skype:
Viber:
Тел:+1 647 328 3322