Перші тижні після прибуття в Канаду
Canada Application Group Corp.
Задать вопросПолучите руководство как уехать в Канаду
Стоимость 120$ СЕЙЧАС БЕСПЛАТНО!
Що необхідно зробити в перші тижні після прибуття в Канаду?
1) Прибувши до Канади по імміграційній візі, Ви повинні подати заяву на видачу Карти постійного резидента (Permanent Residence Card, PRC). Ця заява подається в пункті прибуття в Канаду і прямує в Центр розгляду заяв на видачу Карти постійного резидента у місті Сідней, Нова Шотландія (Case Processing Centre, Sydney). Зазвичай заява розглядається протягом трьох місяців. Готова Карта відправляється в найближчий від місця Вашого проживання канадський імміграційний центр, де Ви повинні будете забрати її особисто.
2) Знайти тимчасове житло (читайте оголошення в газетах або через знайомих. Можна зняти номер в готелі або в так званому домі прийомів (RECEPTION HOUSE або RESETTLEMENT HOUSE), де можна прожити близько місяця. Це недорого і включає харчування).
3) Вивчити карту міста і транспортні маршрути.
4) Купити телефонну книгу (на блакитних сторінках містяться адреси і телефони всіх державних служб).
5) Зв’язатися з Канадським імміграційним центром у вашому місті (номер телефону є в телефонній книзі).
6) Отримати Картку з номером соціального страхування (Social Insurance Number card) і Картку медичного страхування (Health Insurance card). Картка з номером соціального страхування (Social Insurance Number card)- це найбільш необхідний документ в Канаді, його необхідно пред’являти при влаштуванні на роботу, оформленні соціальних пенсій та допомог, і при відкритті рахунку в банку. Для отримання цього документа необхідно звернутися до найближчого відділу канадського центру обслуговування (Service Canada Centre). При собі мати паспорт та підтвердження статусу постійного резидента (Confirmation of Permanent Residence (IMM 5292)).
Карта медичного страхування (Health Insurance card). У Канаді безкоштовне медичне обслуговування — це означає, що оплата медпослуг стягується за рахунок податків. Тому карту медичного страхування (Health Insurance card) необхідно оформити негайно. Це один з ID документів в Канаді. Карту медичного страхування (Health Insurance card) повинен отримати кожен член вашої родини. Для цього потрібно в поліклініці заповнити спеціальну форму (при заповненні візьміть з собою паспорт, або свідоцтво про народження і Карту постійного резидента (Confirmation of Permanent Residence (IMM 5292)). Процедура отримання карти медичного страхування (Health Insurance card) займає до 3-х місяців. На той період, поки у вас немає карти медичного страхування (Health Insurance card) — скористайтеся послугами страхових компаній та оформляйте страховку. Майте на увазі, що страховка не покриває послуги швидкої допомоги, стоматолога, рецепти на ліки та окуляри. Телефони страхових компаній можна знайти на жовтих сторінках).
Запам’ятайте, що офіційні папери, що підтверджують ваш статус та ідентифікують вашу особистість дуже важливі і важко відновлюються у випадку крадіжки або втрати. До цих документів відносяться: свідоцтво про народження, медичні записи, документ про підтвердження статусу постійного резидента (Confirmation of Permanent Residence forms (IMM 5292)), Карта постійного резидента, в провінції Квебек це Certificat de selection du Quebec. Вам знадобляться всі ці документи при отриманні номера соціального страхування і карти медичного страхування. Тому так важливо тримати всі документи в безпечному місці (наприклад, в банку).
Зовсім необов’язково носити скрізь з собою паспорт, в Канаді досить мати при собі водійські права, ксерокопію документа про підтвердження статусу постійного резидента, карту медичного страхування та кредитну картку — цього достатньо.
Громадський транспорт в Канаді.
У Канаді розвинені практично всі існуючі види громадського транспорту: автобуси, маршрутні таксі, поїзди та електрички, Via Rail, у великих містах є метро. Оплата проводиться безпосередньо в транспорті готівкою або потрібно заздалегідь купити квиток, або проїзний квиток на місяць, або кілька поїздок (це заощадить ваші гроші). У Канаді якщо ви їдете з пересадкою, то не потрібно щоразу платити за квиток — запитайте у водія або купіть спеціальний квиток в автоматі станції метро.
Якщо ви не знаєте як входити в автобус, просто слідуйте за іншими (в Канаді заходять в автобус через перші двері), зазвичай Канадці шикуються в чергу на зупинці. Скористайтеся картою маршрутів міського транспорту. Розклад руху транспорту можна дізнатися за телефоном або в інтернеті, досить знати назву автобусної компанії. Розклад руху поїздів і літаків також можна дізнатися за телефоном або в інтернеті.
Пошук житла:
Перший час можна оселитися в готелі, але це досить дорого. Можна звернутися в організацію допомоги новоприбулим іммігрантам або шукати самим по оголошеннях в газетах «Apartments» (житло) або «Houses for Rent» (оренда житла).
Покупки:
Уже в перші дні перебування в Канаді вам знадобляться продукти, теплий одяг та товари першої необхідності. Канадські магазини мають свої відмінності. Більшість канадських магазинів і супермаркетів мають центральні каси, куди ви проходите після того як вибрали необхідні товари, щоб оплатити. У касі ви обов’язково отримаєте чек. Багато магазинів в Канаді згруповані у великі торгові центри (shopping malls), які пропонують весь спектр послуг, включаючи кафе, ресторани і дитячі ігрові кімнати. Звичайно в кожному місті є звичайний відкритий ринок, де продають свіжі фрукти і овочі.
Skype:
Viber:
Тел:+1 647 328 3322